Що таке ІОЛ

Головна \ Що таке ІОЛ

Інтраокулярні лінзи

ІОЛ (інтраокулярна лінза) — це штучний кришталик, який імплантується після видалення природного помутнілого кришталика. ІОЛ має оптичну частину, яка переломлює промені світла і фокусує їх на сітківці. Потрапляючи на сітківку, промені світла переходять в електричні імпульси і передаються в мозок, де трансформуються в зображення.
Интраокулярная линза
Сучасні інтраокулярні лінзи відомих виробників:

  • виробляються із сучасних біосумісних матеріалів;
  • мають монолітну структуру (вся лінза зроблена з цільного блоку матеріалу — так званий тип «моноблок»);
  • мають захисний фільтр від ультрафіолетового випромінювання.

Що собою являє ІОЛ

Інтраокулярна лінза складається з оптичної частини, яка виконує основну функцію — заломлення світлових променів на сітківку для формування зображення, а також гаптичних елементів, які забезпечують надійну фіксацію в оці. Штучна лінза імплантується в капсульний мішок замість природного кришталика.

Сучасні ІОЛ мають діаметр 5-6 мм, виготовляються з гнучких матеріалів, що дозволяє скласти лінзу і ввести її в око через дуже маленький розріз (2-3 мм).

Типи штучних лінз

Інтраокулярні лінзи існують двох видів::

Монофокальний тип. За їх допомогою відновлюється гострий зір на одну фіксовану відстань, переважно, вдалечінь. Для перегляду телевізора, роботи за комп’ютером або читання необхідно надягати окуляри.
Мультифокальний тип, або «псевдоакомодуючі».. За допомогою даного виду лінз відновлюється гострий зір на близьку та середню відстань. Одягати окуляри немає ніякої необхідності. Але є важливий момент — знижується якість зору в нічний час і якість сутінкового зору.

Акомодуючий тип. Відносно новий вид ІОЛ, відмінністю якого є наявність лише однієї діафрагми. Завдяки такій особливості, контрастна чутливість не так сильно погіршується, на відміну від мультифокальних лінз.

Кожен з видів має свої модифікації, які підбираються згідно з медичними показниками.

Тут ви можете більше дізнатися, які існують типи ІОЛ, і як знайти своє ідеальне рішення проблеми катаракти.

Як відбувається імплантація інтраокулярних лінз

Штучний кришталик імплантують на місце природного кришталика після проведення операції з видалення катаракти. Спочатку хірург робить мікророзріз розміром 2-3 мм. Після цього за допомогою факоємульсифікатора видаляє помутнілий кришталик, і на його місце імплантує ІОЛ. ІОЛ вводиться в мікророзріз у згорненому вигляді, далі розгортається і фіксується у оці.  Операція з імплантації займе не більше півгодини і пацієнт практично відразу буде бачити.


Що відчуває пацієнт після імплантації

Після імплантації ІОЛ залишається в оці постійно. Лінза не вимагає ніякого догляду за собою. Пацієнт не відчуває і не бачить лінзу в оці, її не видно й оточуючим. Ваш зір значно покращиться відразу ж після операції.

Більшість людей чітко бачать вже наступного дня після операції. Всі сучасні інтраокулярні лінзи дають можливість відновити зір до досить високого рівня, однак не існує ІОЛ, яка б однаково добре підходила усім. Якість зору після операції буде залежати від того, наскільки обрана штучна лінза відповідає індивідуальним потребам. Тому рекомендуємо перед операцією, ознайомитися з існуючими типами ІОЛ, і визначити який вид підходить для вашого способу життя найкраще та відповідає особистим вимогам гарного зору.

Пам’ятайте, що операція імплантації проводиться тільки один раз у житті, і Ви не зможете замінити ІОЛ на іншу. Тому так важливо вибрати ІОЛ, яка забезпечить Вам комфорт та відповідатиме Вашим потребам.

 

Вартість операції

Вартість операції з імплантації інтраокулярної лінзи складається з наступних складових:

Ціна лінзи. Вона залежить від типу, модифікації, а також виробника. Ви можете на нашому сайті ознайомитися з існуючими типами, обрати найбільш відповідний вашому стилю життя, та після повної діагностики та розмови з хірургом обрати ІОЛ для лікування.

Витратні матеріали. Для операції необхідні інструменти та матеріали в необхідній кількості. Пацієнт повинен бути в повній впевненості, що інструменти використовуються один раз. Витрати на матеріали складуть 150-250 USD.

Інші послуги. У вартість операції також можуть входити витрати на обслуговування устаткування або інші послуги, які визначає клініка.
Щорічно у світі проводяться мільйони операцій з імплантації ІОЛ. Буквально 98% проходять успішно і без ускладнень. Решта 2% — це повторна катаракта, зміщення лінзи, підвищення внутрішньоочного тиску.

Ми впевнені, що наш портал допоможе вам у лікуванні катаракти і ви знову побачите світ в яскравих фарбах і чітких обрисах.

Задати питання