Підібрати лінзу

Головна \ Підібрати лінзу

Типи лінз для лікування катаракти

Хоча ви можете вилікувати катаракту звичайною монофокальною лінзою та користуватися окулярами для роботи або читання, існує можливість обрати так звану «лінзу для корекції пресбіопії», яка надасть можливіть не користуватися окулярами після операції.

Для корекції пресбіопії сьогодні існує 4 типа ІОЛ, а саме
— Біфокальні ІОЛ
— Трифокальні ІОЛ
— Акомодуючі ІОЛ
— ІОЛ із розширеною глибиною фокусу, або EDOF

1.Біфокальні ІОЛ.

Найстаріший тип лінз, який дає зір вдаль та на певній близькій дистанції. Характеризуються тим, що є декілька варіантів близької дистанції, та лікар може обрати ту, яка найбільш відповідає потребам пацієнта – від 33см до 50см.
Технологічно біфокальні ІОЛ виробляються або традиційним для індустрії способом – нанесенням спеціальних дифракційних кіл на центральну частину оптики, і саме наявність цих кіл є одним із головних факторів появи у пацієнта візуальних артефактів від джерел світла, або за так званою біфокальною технологією, схожою на виробництво прогресивних окулярів. Такі біфокальні ІОЛ з подвійною оптикою значно меньше схильні до проявів світлових аномалій і називаються сегментно-біфокальними.
Традиційні (діфракційні) біфокальні ІОЛ:
Переваги: відносно невелика ціна
Недоліки: недостатньо якісний зір на проміжних дистанціях, візуальні проблеми від джерел світла (не відноситься до сегментно-біфокальних ІОЛ)
Сегментно-біфокальні ІОЛ:
Переваги: майже відсутні проблеми від джерел світла
Недоліки: недостатньо якісний зір на проміжних дистанціях, немає торичних версій.

2. Трифокальні ІОЛ.

Сучасні лінзи, які мають виходячи із назви три найкращі фокальні точки (дистанції якісного зору), а саме – дальній зір, проміжний зір та зір на близький відстані. Так само як і біфокальні ІОЛ, такі лінзи мають певну різницю у тому, що саме є проміжною та близькою відстанню. Різні виробники роблять ці дистанції по-своєму (наприклад 33см та 66см, або 40см та 55см).
Переваги: якісний зір в 3х фокальних точках : дальня, середня та близька. Недоліки: висока ціна, зниження контрастної чутливості, певні візуальні проблеми від джерел світла.

3. Акомодуючі ІОЛ.

Цей тип ІОЛ, виходячі із назви створений для відновлення природньої акомодації. Людина втрачає акомодацію завдяки тому, що кришталик стає твердішим, але м’язи які керують акомодацією працюють, тому виробники намагаються використовувати ці рухи.
Переваги: відсутність проблем із джерелами світла, немає втрати контрасту, не потребують нейроадаптації.
Недоліки: зазвичай діапазон акомодації не можна чітко визначити у різних людей, часто фактично акомодують тільки до проміжної дистанції.

4. Лінзи із розшіреной глибиною фокуса, EDOF.
Найсучасніший тип ІОЛ, який діє за принципом «великої глибини різкості» у фотоапараті. Такі лінзи конструктивно також мають кольцеві насічки, але діють ці насічки інакше. Людина з такою ІОЛ, на відміну від трифокальних лінз має чіткий зір не в 2х або 3х фокальних точках, а протягом всього діапазону дистанцій від нескінченності до приблизно 42см. Ці ІОЛ надають гарний зір без перешкод на великому диапазоні дистанцій.
Переваги: відсутність проблем із джерелами світла, немає втрати контрасту, не потребують нейроадаптації.
Недоліки: не дають якісний зір на дуже близьких відстанях ближче ніж 42см
Слід зазначити, що майже всі із перелічених типів ІОЛ для корекції пресбіопії мають торичні моделі, тобто можуть ще корегувати астигматизм (винятком є сегментно-біфокальні лінзи).

Оберіть саме те, що найбільше підходить саме вашому стилю життя.

Задати питання