510318

Причини катаракти

Катаракта  - причини захворювання

Кришталик є природною лінзою. Промені світла потрапляють в око, проходять через рогівку, а потім через кришталик. Кришталик заломлює промені світла, щоб сфокусувати їх на сітківці, звідки інформація передається зоровим нервом в мозок, де і формується зображення.

При катаракті кришталик втрачає свою прозорість, і проходження світлових променів ускладнюється. Втрачається здатність правильно фокусувати промені на сітківці, в результаті чого втрачається якість зору.

І чоловіки, і жінки страждають в рівній мірі від катаракти,причиною якої, в основному, є фактор старіння організму.

Кришталик ока складається здебільшого з води та білків. У структурі білків, з яких складається кришталик, відбуваються вікові зміни, і кришталик втрачає свою прозорість. Це незворотній процес старіння організму, який неможливо зупинити або уникнути за допомогою лікарських препаратів.

Тому ми всі схильні до ризику розвитку катаракти, оскільки ми всі старіємо. Початкові помутніння можуть простежуватися вже у віці 40-50 років, хоча людина може і не помічати змін якості зору.

Основні фактори, що впливають на розвиток катаракти

Наступні фактори можуть бути причиною того, що катаракта почне розвиватися раніше або більш швидкими темпами.

  1. Спадковість — близькі родичі, які мають/мали катаракту
  2. Діабет
  3. Тривала дія прямих сонячних променів або ультрафіолетового випромінювання (в солярії)
  4. Тривале застосування кортикостероїдів — для людей, що страждають астмою або мають інші хронічні хвороби легенів, ризик розвитку катаракти вища, ніж у тих, хто не приймає стероїдів.
  5. Запалення очей у минулому
  6. Травми очей у минулому
  7. Тривала дія іонізуючої радіації, інфрачервоного випромінювання
  8. Куріння

Всі ці фактори не є коренем проблеми, а тільки можуть підвищити ризик раннього розвитку захворювання. Основна причина катаракти очей — це вікові зміни, і немає ніякого відомого медикаментозного способу  їх уникнути.

Єдиними способом повернути зір є операція з видалення катаракти та імплантація штучного кришталика — ІОЛ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>