Правильное-питание-летом

Правильне харчування при катаракті

У різні періоди існування людства хворобам і недугам приписували найрізноманітніші причини виникнення. Стародавні греки вважали хвороби покараннями для тих, хто посмів прогнівити богів. Філософи Індії та Китаю бачили корінь проблеми в порушенні рівноваги між життєвими началами.

Відкриття вченими мікроорганізмів внесло ясність у процес появи і розвитку хвороб.

Правильное-питание-летом

Радикальне окислення

Радикальне окислення сьогодні вважається причиною виникнення багатьох неінфекційних хвороб і передчасного старіння. У хімії вільні радикали — це нестійкі частинки, що мають один або декілька неспарених електронів. Ця особливість значно посилює реакційну здатність частки, що призводить до її взаємодії з клітинами організму. При переході в стабільний стан, вони забирають відсутній електрон у молекули клітини (білків, ліпідів). Нестабільна молекула починає взаємодіяти з наступною, і так по колу. Так відбувається окислення. Вільні радикали окислюють складові клітинної мембрани, тобто відбувається зміна структури клітин і навіть знищення.

За своєю природою вільні радикали утворюються повсюдно. Цьому сприяють природні процеси в навколишньому середовищі. Це забруднення повітря, знаходження поблизу отруйних речовин, фізичні та емоційні стреси. В організмі людини вони утворюються в результаті обміну речовин. Неправильне харчування викликає їх надмірне утворення. Вільні радикали можуть бути нейтралізоввані. Цьому добре сприяють антиоксиданти, що містяться в натуральній їжі. Це вітаміни А, С, Е і деякі поживні речовини.

Радикальне окислення — природний процес, але його вплив нейтралізується за допомогою антиоксидантів. Коли ж відбувається порушення рівноваги між цими двома процесами, виникає окислювальний стрес. Одночасно відбувається безліч інтенсивних хімічних реакцій окислення, в результаті чого гине велика кількість клітин. Окислювальний стрес викликає розвиток таких хвороб, як атеросклероз, ішемія серця і катаракта.

Реабілітація

Відновити рівновагу в клітинах допоможе вживання їжі з великою кількістю антиоксидантів, вітамінів, і зниження стресового фону в повсякденному житті.

Харчування при катаракті

Численні дослідження показали, що достатнє споживання вітамінів і нейтралізуючих речовин зводить до мінімуму можливість розвитку катаракти. Антиоксиданти (лютеїн, зеаксантин) у великій кількості знаходяться в овочах і фруктах. У свіжому або замороженому вигляді, натуральні продукти повинні щодня бути присутніми в раціоні.

Вітамін В2 також сприятливо впливає на клітинні процеси і перешкоджає появі катаракти. У великих кількостях цей вітамін міститься в молочних продуктах. А в поєднанні з поживними речовинами, що містяться в них, добре засвоюється і збільшує свою цінність. По можливості вживайте натуральні молочні продукти без хімічних добавок.

Злакові продукти (особливо цільні злаки) збагачують організм вітаміном В. М’ясо, яйця, риба і морепродукти містять жирні кислоти, які мають протекторну дію, зменшують запальні процеси і покращують живлення тканин, знижуючи ризик появи катаракти.

Варто обмежити споживання солоної, жирної, борошняної і солодкої їжі, а також газованих напоїв. Трав’яний чай, джерельна вода без шкоди для здоров’я заповнить потребу організму в рідині.

Пам’ятайте: правильне харчування — запорука здоров’я!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>