goz-sagligi

Попередження катаракти

Немає точного рецепту, як уникнути захворювання на катаракту. Однак існує тісний зв’язок між нашою поведінкою, способом життя, уподобаннями в їжі і ризиком розвитку катаракти. Профілактика катаракти можлива, необхідно лише слідувати деяким правилам.

goz-sagligi

Бережімо очі від сонця

Ультрафіолет агресивно діє на сітківку й кришталик ока. Якщо часто доводиться бувати на відкритому сонці, одягайте сонячні окуляри, капелюх або кепку з козирком. У горах і поруч з водойму це має бути непорушним правилом. Доза ультрафіолету збільшується вдвічі поруч з віддзеркалюючою поверхнею води. Сонячний промінь стає небезпечним, потрапляючи в очі в концентрованому вигляді.

Щоб не розвинулася катаракта, профілактика повинна проводитися і в непогожий день. Обгоріти, отримати дозу ультрафіолетового опромінення можна легше в районах з тропічним кліматом. Звичайні тривалі прогулянки можуть закінчитися плачевно для ваших очей, якщо не турбуватися про їх захист заздалегідь.

Приймаємо вітамінні препарати

Ефективна профілактика катаракти ока може проводитися за допомогою вітамін-антиоксидантів, мультивітамінів, засобів, які руйнують білок в кришталику ока, що попереджає його помутніння. Відомо, що причиною помутніння стають вільні радикали, що утворюються в організмі не тільки в результаті порушення обміну речовин, але і при звичайному сонячному опроміненні.

У 1994 році університет Гарварда здійснив розслідування, яке довело зниження ризику виникнення катаракти при регулярному прийомі мультивітамінів. Інше дослідження довело позитивний вплив вітамінів А, Е і бета-каротину на профілактику катаракти. Люди, які приймали ці вітаміни, захворювали рідше.

Самостійний прийом вітамінів небажаний. Краще це робити за рекомендацією лікаря. Однак можна скласти свій денний раціон таким чином, щоб у ньому були присутні свіжі продукти, що мають ці вітаміни у складі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>