Після операції

Головна \ Після операції

Як себе почувають після операціІ

Ви можете бачити відразу ж після операції. Ви можете відчути легке сп’яніння після процедури. Як правило, це пов’язано з невеликою дозою заспокійливого препарату, що Вам дали для того, щоб Ви змогли розслабитися. У більшості пацієнтів цей стан минає досить швидко, ще до того, як пацієнт покине лікувальний заклад.

katarakta_4

Після процедури лікар закапає протизапальні краплі, які містять антибіотик, щоб не було інфекції та набряку. Також вам випишуть препарати для прийому вдома та нададуть рекомендації, як доглядати за оперованим оком.

Лікар обов’язково повинен назначити час контрольного огляду.

Катаракта — як поводити себе після операції

Зазвичай радять обмежити навантаження у день операції — не читати, не дивитися телевізор, не сидіти за комп’ютером. Варто заспокоїтися і просто відпочити. Не підіймайте нічого важкого — фізичні навантаження можуть спричинити підвищення внутрішньоочного тиску. Важливо не терти і не торкатися до очей.

Обов’язково виконуйте всі рекомендації лікаря!

Катаракта після операції — чого очікувати у найближчі дні

У деяких пацієнтів підвищена чутливість і тому у них може спостерігатися відчуття «піщинок» в оці. Інколи спостерігається поява відблисків та ореолів навколо вогнів чи світла. Усі ці явища є цілком нормальними і будуть зменшуватися з кожним днем, доки повністю не зникнуть. Важливо ретельно дотримуватися інструкцій і використовувати післяопераційні медикаменти, які Вам приписали.

Також у перший тиждень після операції:

  1. Краще не їздити на авто.
  2. Будьте обережні, щоб не занести інфекцію — уникайте зайвих контактів з оком
  3. Не мийте очі і не користуйтеся косметикою, оскільки це також може збільшити ризик інфекції.
  4. Спробуйте спати на іншому боці, не виконуйте фізичних навантажень і не піднімайте важкі предмети. Ви можете підіймати речі, але важливо не напружуватися, не нахилятися.
  5. Будьте обережні, щоб не вдарити очі.

katarakta_51

Чого очікувати через місяць після операції катаракти

Приблизно за місяць після операції Ваш зір повинен повністю прийти в норму. В будь-якому випадку у цей період Ваш мозок намагається навчитися сприймати інформацію, яку йому дає новий штучний кришталик, і для цього потрібен час, щоб мозок міг сформувати правильну картину зору.У цей період слід не боятися перенапружувати очі, Ви маєте їх повноцінно використовувати, щоб відновити візуальний шаблон зору.

Обов’язково продовжуйте виконувати всі рекомендації лікаря, не залежно від того, чи вважаєте Ви себе уже здоровим.

Чого очікувати в перші 6-12 місяців

Ви повинні бачити добре, почувати себе добре і бути в змозі займатися усіма видами діяльності, як це було до розвитку катаракти. Пам’ятайте, що важливо продовжити постійно слідкувати за здоров’ям своїх очей, і постійно робити огляд у лікаря.

Якщо у вас є інші системні захворювання, такі як діабет, інші захворювання очей, такі як глаукома, то Вам необхідно чітко дотримуватися графіку, який вам призначить Ваш лікар.

Задати питання