Сама операція

Головна \ Сама операція

Видалення катаракти — як проходить операція

Безпосередньо перед операцією з видалення катаракти вам зроблять місцеву анестезію – закапають в очі краплі. Око заніміє і перестане рухатися, але ви будете повністю у свідомості. Після цього вас проведуть до операційної зали.

Під час операції пацієнт лежить на кушетці. Далі прикріплюється датчик пульсу і тонометр, щоб контролювати артеріальний тиск. Медперсонал ретельно обробить око та шкіру навколо нього розчином антисептика.

На час проведення процедури ваше обличчя накриють стерильною серветкою, залишивши відкритим тільки око, на якому буде проводитися процедура. Все це застосовується для того, щоб в око не потрапила інфекція.

Найбільш безпечним варіантом видалення катаракти на сьогоднішній день є операція методом факоемульсифікації. Тривалість такої процедури 15-30 хвилин. Сама операція проводиться за допомогою хірургічної системи – факоемульсифікатора, з мінімальним хірургічним втручанням. Для процесу видалення помутнілого кришталика виконується мікророзріз 2-3 мм, який не вимагає зашивання, є герметичним та швидко загоюється.

Для успішного проведення операції катаракти необхідні:

  • ІОЛ, яка відповідає вашим потребам і побажанням.
  • Одноразовий інструментарій та витратні матеріали. Під час операції хірург буде використовувати одноразові інструменти та матеріали — змінні комплектуючі для факоемульсифікатора, одноразові ножі та інші витратні матеріали. Використання одноразових витратних матеріалів зводить до мінімуму травмування делікатних тканин ока і можливість інфікування.
  • Віскоеластік. В ході операції хірург використовує спеціальні желеподібні речовини — віскоеластік, який захищає тканини ока від можливого травмування інструментами і знижує ризик ускладнень. Використання речовини під час операції також сприяє швидкому післяопераційному відновленню та загоєнню.

Лікар повинен використовувати віскоеластік високої якості та від відомих виробників.

Під час операції з видалення катаракти на очах ви будете в свідомості, але все що будете бачити — це світло лампи. Ви будете чути розмову медперсоналу та звук роботи офтальмологічного обладнання, але не бачити їх. Процедура абсолютно безболісна. Якщо Ви будете відчувати біль або дискомфорт, обов’язково повідомте про це лікаря.
Коли хірург імплантує ІОЛ і закінчить операцію, проопероване око накриють стерильною пов’язкою. Зняти її можна буде вже через кілька годин.

Немає необхідності залишатися в лікарні, після видалення катаракти близькі зможуть відвезти вас додому.

Задати питання