Як повернути зір

Головна \ Як повернути зір

Лікування катаракти

Катаракта проявляється під час звичайного огляду у офтальмолога. Ступінь помутніння кришталика і зрілості катаракти лікар визначить за допомогою діагностичного приладу — щілинної лампи. Якісна діагностика дозволить визначити стан здоров’я очей і виявити можливі проблеми із зором, які можуть вплинути на якість вашого зору після операції.

Коли катаракта тільки починає розвиватися, то дуже часто трапляється при обстеженні, що зір ще в нормі або має лише незначні відхилення. Але вас вже турбують або з часом будуть турбувати певні проблеми із зором, наприклад такі: осліплення світлом фар зустрічних авто, постійна недостатність освітлення. Якщо подібні ситуації виникають, обов’язково розкажіть про це лікарю. Він проведе додаткові тести, щоб перевірити ці симптоми.

Чим раніше буде виявлено захворювання — тим раніше Ви знову отримаєте хороший зір, а лікування катаракти ока буде простіше і безпечніше.

Як вилікувати катаракту і повернути зір

Катаракта – це незворотні зміни кришталика. Вилікувати катаракту можливо тільки хірургічною заміною хворого кришталика штучним, або, як його називають лікарі, — інтраокулярною лінзою (ІОЛ).

Народними методами вилікувати катаракту неможливо. Ні за допомогою крапель для очей, пігулок, вправ, окулярів чи голковколювання.

Не відкладайте. Катаракту потрібно оперувати.

У нашій країні навіть серед багатьох лікарів поліклінік й досі поширений міф, що катаракта «має дозріти». У минулому такий підхід «чекати, поки катаракта «дозріє» був виправданий: технології минулого не дозволяли проводити лікування катаракти на початковій стадії, й операцію проводили тільки, коли пацієнт повністю втрачав зір.

Сучасні технології ультразвукового видалення катаракти дозволяють проводити операцію при перших ознаках захворювання, звести хірургічне втручання до мінімуму та зменшити травмування тканин ока.

Якщо катаракту не оперувати, окрім поганого зору та проблем у буденному житті, Ваш зір буде постійно погіршуватись. Також кришталик буде збільшуватися в розмірах і може спричинити розвиток глаукоми, яка взагалі не має симптомів, але веде до невідновної втрати зору.

Зробивши операцію на ранніх стадіях, ви швидше повернете собі повноцінне життя, можливість бачити світ у всіх його барвах і деталях.

Методи лікування катаракти

Екстракція

Перша методика хірургічного видалення катаракти, яка дала основу розвитку катарактальної хірургії. Під час такої операції роблять великий надріз 10-12 мм, і через цей розріз хірург видаляє помутнілий кришталик. Така процедура є дуже травматичною, вимагає накладення швів. Зараз така методика майже не використовується. Винятком може бути неможливість провести операцію іншим способом.

Ультразвукова факоемульсифікація

Найсучасніша та найбільш поширена методика лікування катаракти ока — ультразвукова факоемульсифікація. За допомогою ультразвукового зонду відбувається дроблення і відсмоктування частинок помутнілого кришталика. Потім лікар імплантує на місце природного штучний кришталик , що має назву — ІОЛ (інтраокулярна лінза). ІОЛ — це штучна лінза, яка переломлює промені світла і формує зображення на сітківці. ІОЛ виробляються із сучасних біосумісних матеріалів, мають монолітну структуру, що включає оптичну частину і опорні елементи, за допомогою яких забезпечується фіксація лінзи.

Лазерне лікування катаракти

Для проведення такої процедури використовується фемтосекундна лазерна система. Дія такої системи полягає в тому, що видалення помутнілого кришталика відбувається за допомогою лазера крізь рогівку. Такі системи дозволяють точно спланувати і виконати найскладніші етапи операції без втручання хірургічних інструментів. Хірургу не потрібно вводити хірургічні інструменти в око, що знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень.

Якість Вашого зору після операції залежатиме від того, наскільки обраний кришталик відповідає Вашим індивідуальним потребам. Операцію катаракти не можна провести повторно,тому потрібно лінзу, яка забезпечить Вам комфортне життя.

На нашому сайті Ви можете прочитати все про ІОЛ і дізнатися, за якими критеріями потрібно вибирати найкращу для вас лінзу.

Задати питання