Підготовка до операції

Головна \ Підготовка до операції

Якісна підготовка до операції

Підготовка — запорука успіху! І це ваша спільна з лікарем праця.

До операції лікар повинен зробити обов’язкове діагностичне обстеження, щоб отримати детальну інформацію про стан Вашого зору. Діагностичне обстеження визначить можливі протипоказання. Це максимально убезпечить Вас від післяопераційних ускладнень.

Під час консультації лікар має обговорити з Вами ваші побажання та щоденні потреби, з якими ви стикаєтеся.
Лікар повинен задати Вам питання, щоб разом з Вами обрати ІОЛ, яка відповідатиме Вашим потребам. Тому він обовязково повинен задати Вам наступні питання:
1. згодні Ви носити окуляри після операції чи хочете після операції добре бачити на усіх відстаннях без окулярів?

2. Що важливіше для вас — контраст чи глибина різкості (фокусу)?

Лікар має задати Вам додаткові запитання, щоб зрозуміти чому саме такий вибір важливий дя Вас. Наприклад, ким ви працюєте, чим займаєтеся щодня, які у вас хобі, чи водите ви автомобіль тощо.

Після того, як ви визначитесь із варіантом, який вам найбільше підходить, лікар може врахувати медичні показання. Наприклад, якщо у Вас астигматизм, то лікар повинен запропонувати Вам торичну ІОЛ.

Якщо у Вас ВМД чи інші показання, або ви бажаете отримати потенційний додатковий захист сітківки, або бачити світ у більш мяких, теплих кольорах — то лікар Вам має запропонувати ІОЛ із жовтим фільтром. Але треба памятати, що наявність жовтого фільтру знижує кількість світла, що потрапляє на сітківку, тому якість зору у сутінках або вночі буде гірша, ніжз ІОЛ без такого фільтру.

Один з найважливіших факторів успіху — коректний розрахунок оптичної сили ІОЛ. Лікар має зробити детальне обстеження за допомогою сучасного офтальмологічного УЗІ або оптичного сканера, та розрахувати оптичну силу ІОЛ відповідно до анатомії Вашого ока та важливих для Вашого життя факторів якості зору.

Після того, як лікар зробить усі необхідні обстеження і назначить Вам день операції, Ви також повинні подбати про підготовку. Лікар надасть Вам рекомендації і проінструктує, що Ви можете зробити.

На ніч перед операцією Вам призначать заспокійливі засоби, щоб допомогти Вам розслабитися. Бажано, щоб хтось супроводжував Вас у лікарню і допоміг повернутися додому. Вам також може знадобитися допомога, щоб придбати ліки, які Вам назначать після операції.

Зазвичай готуючись до операції, рекомендується:

  • відпочити, виспатися
  • прийняти душ і вимити голову
  • одягнути  чистий та зручний одяг

До операції не рекомендовано:

  • Приймати спиртні напої
  • небажані підвищені фізичні навантаження
  • Останній прийом їжі — за 4 години до операції.
Задати питання