Travmaticheskaya_katarakta_1

Лікування травматичної катаракти

Travmaticheskaya_katarakta_1При контузії очного яблука або проникаючому пораненні може виникнути травматична катаракта. До таких видів можуть відноситися захворювання, викликані впливом високої температури, хімічної речовини та інших пошкоджень. Таке порушення призводить до скарг хворого на різке погіршення зору і нездатність розрізняти ті чи інші предмети.

Згідно з медичними даними, більше 70% травматичних катаракт закінчуються сліпотою. Крім цього пацієнт може страждати від подальших ускладнень, пов’язаних зі зміщенням кришталика. Такі невтішні прогнози пов’язані з тим, що кришталик в людському оці є досить делікатним, і навіть найменша травма може призвести до процесів помутніння. А це в свою чергу викликає поступову втрати зору. Хворі, у яких була виявлена ​​катаракта, повідомляють, що у них створюється відчуття, наче дивишся через немите скло. Всі предмети можуть спотворюватися, в очах часто двоїться, а в темний доби практично нічого не видно.

Визначити травматичну катаракту можна навіть без використання складного діагностичного обладнання. Подивившись на зіницю і побачивши, що він починає поступово вицвітати, можна зробити висновок, що порушена цілісність кришталика. Наслідком такого захворювання є поступове набухання ока, пов’язане з підвищенням внутрішньоочного тиску. Вкрай рідко катаракта такого виду може бути пов’язана з непрогресуючим помутнінням.

Види травматичної катаракти

Існують різні види патології. Катаракта, пов’язана з травмою, може бути променевою, хімічною, механічною та ін.

Катаракта, отримана в результаті контузії, має такі різновиди:

  • Розеткова катаракта, названа так через те, що на вигляд патологія схожа на розетку, до центру якої йдуть смужки. Пошкодження викликає поступове порушення зору.
  • Кільцеподібна (Фоссіума) катаракта — помутніння на краю райдужної оболонки, яке протягом місяця-півтора розсмоктується самостійно.
  • Тотальне порушення, пов’язане з розривом капсули кришталика або її контузією.

Хімічні катаракти класифікуються залежно від причини отриманого ушкодження:

  • Опіки лугами, які проявляють себе через деякий час;
  • Дія кислот дає миттєвий результат, який помітний не тільки на кришталику ока, але і на оточуючих його тканинах;
  • Радіаційний вплив призводить до пошкодження у вигляді диска або кільця;
  • Отруєння хімічними речовинами такими, як нітрофарби, талій, нафталін та ін. Якщо вони діяли короткий час, то ушкодження розсмоктуються досить швидко.

Часто катаракта є причиною роботи з хімічними речовинами на виробництві. Найбільш яскравим прикладом теплової катаракти вважається пошкодження кришталика у робітників гарячих цехів або склодувів.

Діагностика травматичної катаракти

Якщо людина отримала будь-яке пошкодження очей, то варто тут же звертатися до лікаря офтальмолога , який зобов’язаний провести ретельний огляд пацієнта. Для того, щоб точно поставити діагноз і призначити лікування, може знадобитися додаткове обстеження. Воно може включати в себе біомікроскопію очей з використанням щілинної лампи.

Проведення лікування

Перші методи лікування катаракти, отриманої в результаті травми, почали застосовуватися лікарями 2,5 тисячі років тому. Перші операції видалення кришталика проводилися в Індії. Спеціаліст-цілитель використовував для цієї маніпуляції голку, за допомогою якої і зміщував пошкоджену частину в зону скловидного тіла. Це дозволяло світлу досягти оболонки сітківки. Ті перші методи видалення катаракти в сучасній медицині були багато в чому вдосконалені.

Варто налаштуватися на те, що лікувати катаракту можна тільки одним методом — хірургічним. Найбільш популярним методом у сучасній офтальмології вважається спосіб факоемульсифікації. Під час операції використовується ультразвук, який перетворює пошкоджений кришталик в емульсію. Після цього помутнілий кришталик видаляється, а на його місце встановлюється штучний імплантат, що отримав назву інтраокулярної лінзи.

Штучні лінзи можуть бути жорсткими і м’якими. Найчастіше в медичних цілях використовуються м’які об’єкти, так як в цьому випадку не потрібно проводити розрізи великих розмірів (його величина становить до 3 мм). Крім того, використання м’яких інтраокулярних лінз не вимагає післяопераційного накладення швів за рахунок того, що лінза вводиться в складеному вигляді. Після того, як вона потрапляє в капсулу кришталика, відбувається її природне розпрямлення.

Перед проведенням операції з видалення травматичної катаракти, необхідно провести дуже докладне вивчення сітківки ока. Лікарі-офтальмологи повинні приділити особливу увагу периферії очного дна. Такий огляд здійснюється при максимально розширеному зіниці. Якщо під час обстеження були виявлені розриви і аномальні зміни, то потрібне проведення коагуляції за допомогою лазера. Такий метод допоможе запобігти відшаруванню сітківки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>