БЛИЗОРУКОСТЬ-ИТОГ

Короткозорість і катаракта

Лікарі-офтальмологи часто стикаються з такою особливістю захворювання очей, як короткозорість і катаракта. При першому ураженні очей варіантом стають спеціально підібрані окуляри чи контактні лінзи, що дозволяють скорегувати зір. Але якщо в тому ж оці, в якому виявлено короткозорість, ще присутня і катаракта, то оперативного втручання не уникнути.

ВАЖЛИВО! Не варто тішити себе нездійсненними обіцянками лікування катаракти. Єдиним варіантом боротьби з цією хворобою сьогодні є оперативне втручання.

Існує кілька типів операції з видалення катаракти. Якщо у людини присутня ще й короткозорість, то потрібно вибирати певний вид резекції, здатної позбавити і від того, і від іншого. Згідно обстеженням, для 9 з 10 пацієнтів можлива факоемульсифікація катаракти. Суть цієї процедури — у використанні ультразвуку для видалення, який потрапляє через мікророзріз, розмір якого становить не більше 3 мм. Після такого втручання не потрібно накладення швів. Класичні методи загоюють рану в три рази довше, ніж після факоемульсифікації.

БЛИЗОРУКОСТЬ-ИТОГ

Під час такої операції відбувається повне видалення помутнілого кришталика . При цьому повністю або частково може бути усунена і короткозорість. Ступінь її зменшення залежатиме від бажання пацієнта і рівня кваліфікації лікаря. Щоб здійснити процедуру зменшення рівня короткозорості, лікар-офтальмолог, спільно з хірургом, має в індивідуальному порядку розрахувати еквівалент відповідних окулярів по відношенню до штучного кришталика.

Післяопераційний період

Період після видалення катаракти в цьому випадку протікає досить швидко. Найчастіше пацієнт отримає наступний результат:

  1. Короткозорість до -3 діоптрії призводить до того, що пацієнт може читати без окулярів, а для того, щоб дивитися на далекі відстані буде використовувати окуляри на -3 діоптрії.
  2. У тому випадку, коли хворий вирішить повністю прибрати «мінус», він зможе дивитися вдалину без використання спеціальних окулярів. Під час читання потрібно буде використовувати «плюсові» окуляри.

Третій варіант став доступний тільки останнім часом, завдяки появі багатофокусного кришталика, здатного відновити зір так, що не знадобляться окуляри ні для читання, ні для того, щоб дивитися вдалину.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>