Симптоми

Головна \ Симптоми

Симптоми катаракти

Катаракта зазвичай розвивається повільно і не супроводжується болями чи іншими неприємними відчуттями. Але з часом у Вас проявляється один або декілька з наведених нижче симптомів. Вони можуть бути симптомами катаракти, але остаточний діагноз ставить виключно лікар.

Якщо Ви спостерігаєте у себе, або у своїх близьких такі симптоми — потрібно терміново звернутись до лікаря.

1. Знижується гострота зору

Оскільки природний кришталик втрачає свою прозорість і еластичність, все, що Ви бачите, стає таким, наче у похмурий дощовий день — розмите і тьмяне.

kt1

2. Погіршується світлочутливість

Погіршення зору через катаракту особливо гостро відчувається в темний час доби. Ви можете постійно відчувати брак освітлення, значно гірше бачити в сутінках і вночі, особливо якщо Ви за кермом авто.

kt2

3. Підвищена чутливість до світла

Відблиски яскравого світла можуть бути дуже неприємними для людей з катарактою. Тому якщо Ви помітили надмірну чутливість до світла — це перша ознака, що Вам потрібно пройти діагностику.

kt2

4. Поява ореолів навколо джерел світла

Помутніння кришталика порушує процес заломлення світлових променів в оці, і тому людина може бачити предмети з ореолами.

kt2

5. Часта зміна окулярів

Вам знову потрібні нові окуляри — все сильніші і сильніші. Але купуючи нові окуляри, Ви не вирішуєте проблему катаракти.

kt2

6. Погіршується здатність розрізняти кольори

Кришталик мутніє, може набувати жовтого відтінку, і як результат — зображення має жовтий відтінок. Значно погіршується здатність розрізняти кольори.

kt2

7. Двоїння в оці

Катаракта є однією з найбільш імовірних причин двоїння в очах.

kt2

Як бачите, симптомів катаракти безліч. Ви легко можете зорієнтуватися про наявність у себе порушень. Але не варто зволікати з діагностикою, адже через зір ми сприймаємо навколишнє середовище. А втратити його — значить втратити можливість повноцінно насолоджуватися життям.

Задати питання