Що таке гарний зір

Головна \ Що таке гарний зір

Що таке гарний зір

Коли ви не маєте проблем із зором, або маєте певні нескладні проблеми, такі як, наприклад, міопія, ви не усвідомлюєте, що гарний зір складається із 5 основних факторів, кожен з яких забезпечується певною функцією кришталика.

Гарний зір, це:

Складовий  фактор гарного зору
1. Ви добре бачите вдалину без окулярів
2. Ви добре бачите зблизька і на середній відстані без окулярів
3. Контрастна чутливість
 4. Нічний (сутінковий) зір
5. Геометрична коректність (Відсутні геометричні спотворення предметів)

Як працюють ці функції у Вашому оці?

Функція дальнього зору. Завдяки функції дальнього зору при огляді віддалених предметів на сітківку проектується контрастне зображення, і людина чітко бачить віддалені предмети. При цьому кришталик знаходиться у розслабленому стані.

Функція ближнього і проміжного зору. Завдяки акомодації (прим. Акомодація ока — здатність очей пристосовуватися до розглядання предметів на різних відстанях.) здоровий кришталик змінює свою форму в залежності від того, на якій відстані ми розглядаємо предмети, щоб зображення, яке ми бачимо, було однаково чітким.

Функція передачі контрастного зображення забезпечує здатність  ока бачити різницю між яскравістю предметів. Ця чутливість особливо важлива у випадках, коли цей контраст знижено через освітлення, наприклад, в тумані або коли яскравість і колір предметів схожі або слабо відрізняються від фону.

Функція сутінкового зору. Завдяки асферичній формі  кришталика, зображення, що проектується на сітківці, є більш контрастним. Таким чином людина із здоровим природним кришталиком може читати книгу і при світлі однієї свічки, і при яскравому сонячному світлі. Рівень освітленості в цих двох випадках різниться в мільйони разів. Людям з низькою чутливістю зазвичай важко керувати автомобілем ввечері або в тумані, пересуватися в темряві, або бачити, якщо заважає сліпуче світло.

Функція якісної оптичної системи. Завдяки однорідно вигнутій поверхні рогівки зображення сприймається на сітківці без спотворень. Але це часто не так, і Ваша рогівка може мати недоліки, що призводять до астигматичних спотворень зображення. У такому випадку зір можна виправити спеціальними окулярами або особливими ІОЛ.

Усі ці фактори забезпечують функціональний зір  — зір, що забезпечує вам комфорт та безпеку у повсякденному житті.  Під час лікування катаракти природний кришталик видаляється і на його місце імплантується інтраокулярна лінза, яка має виконувати функції природного кришталика.

Інтраокулярна лінза (ІОЛ ) — це штучний кришталик, який імплантується після видалення природного помутнілого кришталика. ІОЛ має оптичну частину, яка переломлює промені світла і фокусує їх на сітківці, і опорну, за допомогою якої ІОЛ надійно фіксується. 

Для того, щоб  успіх  операції був максимальним, ви повинні визначити для себе, які фактори гарного зору є  найважливішими для вас, та підібрати ІОЛ, яка максимально добре відновить ці фактори зору  — найкраща ІОЛ для Вас.

Задати питання