Міфи про катаракту

Головна \ Міфи про катаракту

Найвідоміші міфи і факти про катаракту

Катаракта є найбільш поширеною проблемою зору в світі. І тому не дивно, що існує стільки міфів про її лікування. Відсутність достовірної інформації породжує масу домислів, впливає на Ваше рішення про лікування, і надалі має для Вас дуже негативне значення — адже через віру в не підтверджені факти Ви втрачає свою можливість добре бачити. Нижче наведені найбільш поширені міфи про лікування катаракти.

Катаракту можна вилікувати без операції

Цей міф найбільш поширений, але фактом залишається те, що в сучасній медицині не існує ліків, які можуть зупинити помутніння природного кришталика.

Повернути зір можливо тільки за допомогою операції.

Інших методів повернення прозорості хворому хрусталику не існує. Очні краплі, вправи, нетрадиційна медицина не лікує катаракту. Теоретично деякі краплі тільки можуть незначно уповільнити процес розвитку катаракти. Народні засоби також не принесуть шкоди, Ви можете їх використовувати в якості профілактики для загального оздоровлення організму, але якщо Вам діагностували катаракту, то вилікувати її таким способом не зможете. Оскільки помутніння кришталика — це незворотні зміни і зупинити цей процес неможливо. Для повноцінного повернення зору все одно буде потрібна операція.

Катаракта повинна «дозріти»

Технології минулого дійсно не дозволяли видалити катаракту на початковій стадії і пацієнту доводилося чекати і страждати від поганого зору. Сучасні технології дозволяють видалити катаракту при перших ознаках, що набагато легше і безпечніше зробити, ніж із застарілою катарактою. Крім того, на пізніх стадіях помутнілий кришталик може збільшуватися в розмірах, порушує відтік внутрішньоочної рідини. Це призводить до підвищення внутрішньоочного тиску, внаслідок чого розвивається глаукома.

Не відкладайте операцію, поверніть собі зір сьогодні.

Катаракта розвивається тільки у літніх людей

Незаперечним фактом є те, що катаракта є найбільш поширеною серед людей старше 65 років. Однак, катаракта може виникнути і в більш молодому віці.

В останні роки офтальмологи відзначають «що катаракта молодіє» і часто констатують розвиток катаракти вже після 40 років.

Хірургія катаракти-  складна і небезпечна операція

Цей міф абсолютно не обґрунтований. Хірургія катаракти є однією з найбезпечніших і найбільш досконалих хірургічних процедур в медицині. У сучасній офтальмології найдієвішим, швидким і безболісним методом лікування є факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучної лінзи. Триває така операція 15-30 хвилин, здійснюється під місцевою анестезією через мікророзріз, що не вимагає накладення швів. Період відновлення мінімальний — вам не потрібно залишатися в лікарні.

Через кілька годин після операції можете спокійно повертатися додому.

Задати питання