uqwkzrjjgifhe-tiolgdd

Катаракта та інші захворювання очей

Простій людині, яка не має медичну ступінь, досить часто буває незрозуміло, як формується катаракта і чи впливають на її розвиток інші (в тому числі і офтальмологічні) захворювання. Ситуація насправді наступна:

  • uqwkzrjjgifhe-tiolgddЦукровий діабет підсилює і каталізує розвиток катаракти. Період розвитку може варіюватися від місяців до декількох днів, тому варто відразу ж звернутися до фахівця за консультацією. Майже в половині випадків люди від 20 до 75 років втрачають зір саме від ускладнень цієї недуги. Це відбувається набагато частіше, на відміну від інших ускладнень.
  • Вікова макулярна дегенерація (хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується ураженням центральної зони очного дна (макули), при якому страждають сітківка, пігментний епітелій і хоріокапіляри) не провокує катаракту і тим більше не є її наслідком. Однак при наявності обох захворювань лікарі рекомендують негайне хірургічне втручання в лікуванні сітківки, і тут же — оперування катаракти та заміну кришталика на гнучку прозору лінзу. ВМД є основною причиною втрати зору у віці за 60 років, оскільки саме центральна пошкоджена частина сітківки відповідає за детальне бачення предметів.
  • Пресбіопія, як і катаракта, є захворюваннями «старості» і виявляються найчастіше в похилому віці, але поява двох цих проблем не взаємопов’язана. При цьому порушенні еластичність кришталика знижується, а значить, предмети, що потрапляють на периферію фокусування сітківки, виглядають нечіткими.
  • Астигматизм — це найбільш поширене захворювання рефракції, яке призводить до розмитого бачення як при ближньому , так і далекому розташуванні предметів. Пов’язано це з викривленням рогівки і появою додаткових точок фокусування на сітківки. Астигматизм не призводить до розвитку катаракти, однак часто зустрічається у хворих із катарактою. Сучасна офтальмохірургія дозволяє вирішити ці дві проблеми одночасно, шляхом імплантації спеціальних коригуючих — торичних лінз.
  • Якщо не лікувати катаракту вчасно, то хвороба може прогресувати і призвести до глаукоми, при якій значно утруднюється відтік очної рідини. Тим не менш, катаракта безпосередньо не викликає глаукому, як і глаукома, в свою чергу, не формує катаракту. Такі випадки можливі тільки при офтальмологічних травмах або прийомі стероїдних препаратів.
  • Міопія( короткозорість) формується при неправильно зігнутій рогівці, вигнутому очному яблуці або ущільненні кришталика. Це заважає коректному попаданню зображення в центр сітківки, що ніяк не впливає на катаракту.
  • Гіперметропія (далекозорість) проявляється при плоскій рогівці або короткому очному яблуці, що призводить до неправильного фокусування зображення. Ці симптоми ніяк не пов’язані з причинами розвитку катаракти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>