reabilitaciya_posle_udaleniya_katarkty1

Катаракта: післяопераційне відновлення

Сучасне оперативне видалення катаракти безболісне і дозволяє швидко повернутися до звичайного життя. Післяопераційний період не доставляє особливих незручностей і не затягнеться надовго.

Але все-таки для кращого результату і для якнайшвидшої реабілітації необхідно дотримуватися певних обмежень. Післяопераційний період триває не більше декількох тижнів, в залежності від складності оперативного втручання. Ці правила розроблені медиками спеціально для пацієнтів з оперованою катарактою.

reabilitaciya_posle_udaleniya_katarkty1

Правила поведінки після операціі катаракти

У післяопераційний період необхідно дотримуватися таких правил:

  • Пацієнту необхідно точно дотримуватися режиму сну. Чіткий режим допоможе налагодити роботу організму і швидше відновити сили. Забороняється спати на боку з боку прооперованого ока, краще спаи на спині.
  • В післяопераційні дні слід уникати великих зорових навантажень. Час читання варто обговорити з лікарем. Читати можна тільки при хорошому освітленні.
  • В день операції відмовтеся від перегляду телевізора, роботи за комп’ютером і використання іншої візуальної електротехніки.
  • Після операції лікар призначає засоби по догляду. Зазвичай це протизапальні очні краплі з дезинфікуючим ефектом. Лікар пояснить, як правильно використовувати препарати і яке дозування буде найбільш підходящим для вас.
  • Запобігайте потраплянню в око води і косметичних засобів під час прийняття душу.
  • Захищайте очей від попадання пилу і контакту з чужорідними предметами. Для кращого захисту в перші дні після операції носять легку пов’язку.
  • Необхідно виключити будь важкі фізичні вправи, виключити напругу м’язів. Під час реабілітаційного періоду дозволяється піднімати вагу не більше 3 кг.
  • Намагайтеся якомога менше допускати контакт поверхні ока з чим-небудь. Не тріть проопероване око, не надягайте лінзи, намагайтеся не потрапляти на яскраве освітлення.
  • Можливо, в період реабілітації буде потрібно носити окуляри з високим показником посилення зору. З часом зір стабілізується, і лікар підбере для вас відповідні окуляри.

Читайте також: як себе почувають після операції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>