glaucoma_profilaktika

Катаракта і глаукома

Глаукома, як і катаракта, найчастіше розвиваються з віком. Обидві ці хвороби можуть одночасно діагностуватися у людей, старших 60 років, однак причини виникнення проблем різні, і між собою вони абсолютно не пов’язані.

Катаракта виникає в наслідок помутніння кришталика ока, в результаті чого поступово втрачається нормальний фокус і знижується гострота зору.

Глаукома формується у зв’язку з пошкодженням очного нерва і являє собою групу офтальмологічних порушень. Протікає хвороба безсимптомно і повільно.

Обидві хвороби призводять до повної втрати зору, однак розвиток катаракти можна припинити за допомогою хірургічної операції, в той час як глаукома є незворотнім процесом.

glaucoma_profilaktika

Який ризик виникнення катаракти при глаукомі?

Пацієнти, що страждають на глаукому, не входять в особливу групу ризику виникнення і розвитку катаракти. Винятком з цього можуть стати випадки розвитку глаукоми через вторинні причини, такі як травми, запальні очні процеси або стероїдне харчування. Під загрозою також знаходяться люди з деякими вродженими захворюваннями , які здатні провокувати появу катаракти або глаукоми, а іноді обох хвороб одночасно. Найчастіше катаракта фіксується у літньої категорії населення, тому не виключено, що за наявності однієї з недуг, може бути присутнім і другий.

Чи можна повернути зір у при катаракті?

На відміну від повної сліпоти, внаслідок глаукоми, зір, втрачений через катаракту, можна повернути. Відбувається це в процесі мікрохірургічного видалення пошкодженого кришталика і заміни його на прозору еластичну лінзу. Називається ця операція -факоемульсіфікація, при якій не пошкоджуються тканини, а за допомогою спеціального ультразвукового устаткування новий кришталик інжектується замість помутнілого.

Причина затуманення — помутніння природного кришталика, викликане віковими змінами в структурі білків.

Коли потрібно видаляти катаракту?

Операція по видаленню призначається на стадії, коли поганий зір починає заважати в повсякденному житті.

Чи впливає операція по виправленню катаракти на глаукому?

Загалом, значного впливу немає. Мікрохірургія катаракти найчастіше викликає зміну внутрішньоочного тиску, який може бути на тимчасовій або постійній основі. Неможливо перед операцією передбачити, як зміниться тиск очного дна. Він може знизитися, значно підвищитися або навіть залишитися без змін. Найчастіше, відразу після операції, внутрішньоочний тиск підвищується, проте це швидко минає.

Чи можливо поєднати операції з видалення катаракти та глаукоми?

Пр лікуванні глаукома стоїть на першому місці. Залежно від стану здоров’я пацієнта, можна спочатку видалити глаукому, а після — катаракту, а можна і поєднати ці маніпуляції.

Одночасний прийом ліків при катаракті і глаукомі — чи існує вплив?

Люди, що страждають від глаукоми і приймають ліки для розширення зіниць, часто страждають від зайвих відблисків, адже адреналін або пропін призводять до того, що на помутнілий кришталик потрапляє більше світла.

При призначенні препаратів типу плокарпіна або карбахола, зір буде стабільно знижуватися. Ці ліки стимулюють звуження зіниці, що обмежує надходження світла на катаракту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>