pochemu_uxudshaetsya_zrenie_1

Чи можуть бути ефективні окуляри при катаракті?

Деякі пацієнти, у яких була виявлена ​​катаракта, цікавляться питанням, чи можуть бути ефективні окуляри при катаракті. Лікарі-офтальмологи стверджують, що багато залежить від стадії хвороби. Носити окуляри цілком прийнятно на перших стадіях захворювання, якщо є такі аномалії, як пресбіопія, короткозорість, далекозорість, астигматизм. Фахівці радять носити якісні скляні окуляри для захисту від сонця. У такому випадку можна буде зменшити перед очима туман, який є супутником катаракти.

Окуляри не мають сенсу, якщо у пацієнта виявлена ​​зріла катаракта, що супроводжується інтенсивним помутнінням кришталика. Виправити оптичні дефекти в цьому випадку буде неможливо з тієї причини, що світло розсіюється занадто інтенсивно.

pochemu_uxudshaetsya_zrenie_1Фахівці-офтальмологи і вчені в цій галузі ретельно трудяться над тим, щоб використання окулярів при важкій формі катаракти також було ефективним. Можна сказати, що вчені вже досягли деяких результатів у цій галузі. Наприклад, винаходи вже знайшли своє застосування при аерофотозніманні в період хмарності. Залишилося тільки пристосувати ці розробки до людського організму.

Лікарі сподіваються, що незабаром ідея створення окулярів проти впливу катаракти стане реальністю. Під час експериментів з видаленим кришталиком вченим вдається отримати гарне зображення на екрані монітора після того, як крізь зрілу катаракту проводяться промені світла. Секрет цього досягнення простий: перед кришталиком були встановлені спеціальні голографічні окуляри, за рахунок яких світло в пошкодженому кришталику розсіюється.

Суть в тому, що кожен кришталик людського ока є неповторним і тому його помутніння теж буде індивідуальним. За рахунок застосування голографії можна досягти створення копії кожного неоднорідного кришталика в дзеркальному відображенні. Таким чином, виходить помутніння навпаки. Така голограма сама по собі буде неефективною, оскільки через неї теж неможливо щось побачити. Але при її суміщенні з пошкодженим кришталиком, вона нейтралізує всі помутніння, створюючи потрібний ефект.

Поки вчені працюють над ще однією проблемою. Під час використання голографічних окулярів проти помутніння, в кришталику через кілька днів утворюється нові неоднорідні зображення.

Більше цікавої інформаціїї виможете знайти у нашому розділі що таке гарний зір.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>